مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: یک فرد خیر نیک اندیش متعهد به پرداخت 100 میلیارد ریال برای ساخت یک مجموعه آموزشی در زمینی به گستره 2500 مترمربع در محدوده ی بلوار مدرس در مرکز این استان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، محمدرضا حیدری روز شنبه در گفت و گو یی با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه آموزشی توسط دکتر مصلی نژاد از خیران مدرسه ساز غیر بومی در شهر ایلام احداث می شود.
وی ادامه داد: این فرد خیر متعهد شده تا 100 درصد هزینه احداث این مجتمع آموزشی را تقبل کند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام اظهار کرد: این مجتمع آموزشی در زمینی به گستره 2 هزار و 500 متر مربع در حوالی بلوار مدرس شهر ایلام احداث می شود.
به گفته حیدری، قرارداد احداث این مجتمع در حال انعقاد بوده و پیش بینی می شود عملیات ساخت این مرکز نیمه اول امسال آغاز شود.
وی اضافه کرد: خوشبختانه مشارکت خیران در احداث مدارس این استان مطلوب است و طی سال گذشته بیش از 200 میلیارد ریال برای احداث مدرسه تعهد شده است.
از مجموع یک هزار و 200 فضای آموزشی استان 200 فضا با مشارکت افراد خیر احداث شده است.

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 05:43

خیرین مدرسه ساز، توصیفی از مهر ورزی و نوع دوستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام، نشست مشترکی در محل سالن جلسات صدا وسیمای مرکز ایلام با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و  صدا وسیما  ورئیس مجمع خیرین مدرسه ساز در استان ایلام و شورای بانوان و معاونین و کارشناسان در خصوص پوشش رسانه ای بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار و مقرر گردید اطلاع رسانی و نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی در بین اقشار مختلف مردم در دستور کار قرار گیرد.

مهندس حیدری در این دیدار با ارائه گزارشی از روند فعالیت های اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام و مجمع خیرین مدرسه ساز،گقت:خوشبختانه ایلام در زمره استانهای برتر کشور به لحاظ جذب و نگهداری خیرین مدرسه ساز است.

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به نقش صداو سیما در ترویج فرهنگ مقدس مدرسه سازی و هدایت خیرین در این راه خیر ماندگار اظهار داشت: اعتقاد ما و مجمع خیرین مدرسه ساز استان این است که با حمایت ها ی صداو سیمای استان امر مدرسه سازی از رونق بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان ایلام اضافه کرد: از64 پروژه آموزشی در دست اجرا 56 مورد آن با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث میشود.

در ادامه دکتر بازوند مدیر کل صداو سیما مرکز استان ضمن عرض خیر مقدم وبا ابراز خرسندی از حضور خیرین در صداو سیمای استان گفت: مدرسه سازی اثری ماندگار و صدقه جاریه است که اثرات و برکات بسیاری با خود به همراه دارد.  دکتر بازوند با اعلام آمادگی این مرکز برای ترویج فرهنگ مشارکت در امر خیر مدرسه سازی گفت: انشالله در جشنواره بیست و یکم که در خرداد ماه در استان پیشرو و برگزار میکنید با کمال میل پوشش خبری خواهیم داد و این ها را به عنوان الگو به مردم معرفی میکنیم و چنانچه خیرین عزیز و مهمانان کشوری و استانی تاثیر گزار در این امر مهم اعلام آمادگی نمایند در برنامه هایی از قبیل ایلام و توسعه و مانگه شو و رادیو و مصاحبه های خیرین مدرسه ساز،صداو سیمای مرکز استان با کمال میل با این عزیزان همراهی خواهیم کرد. در ادامه نیز رئیس مجمع خیرین و مسئول شورای بانوان ایلام و معاون صداو سیما و مسئول روابط عمومی نوسازی مدارس برای برگزاری جشنواره بیست و یکم خیرین مدرسه ساز که در 20 خرداد 98 برگزار میگردد نقطه نظراتی را بیان نمودند. و نکته آخر اینکه امسال با تعامل بسیار خوبی که در بین اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان و آموزش پرورش و حمایت کامل صداو سیما 20 خرداد در استان ایلام شاهد برگزاری بیست و یکمین جشنواره با شکوهی خواهیم بود. 

به گزارش روابط عمومی  اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور روسای محترم ادارات شهرستان، اولیاء، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم و خیرین شهرستانی و استانی در تاریخ 1398/1/28 در سالن اجتماعات اداره ارشاد برگزار شد. پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی مدیر محترم اداره، امام جمعه، فرماندار، رییس مجمع خیرین شهرستان و نیز خیر نیک اندیش رییس امور بانوان استان خانم علیلیان به ایراد سخنرانی پرداختند. اجرای برنامه های متنوع از جمله پخش کلیپ، شعرکردی آقای عادل خانی،  تهیه و توزیع بروشور از دیگر بخش های این جشنواره بود. در پایان از چند تن از خیرین مدرسه ساز تقدیر به عمل آمد

مدیر کل ومعاونین و کارکنان نوسازی مدارس و اعضا مجمع خیرین مدرسه ساز استان ایلام و شورای بانوان خیر، صدا وسیما در رابطه با برگزاری بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ایلام با نماینده ولی فقیه وامام جمعه ایلام دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، حیدری  با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و آغاز سال1398  ، در خصوص  کار های خیر واعتبارات استانی و ملی وخیرین  وتکمیل وتجهیز برخی از فضاهای رها شده ونیمه تمام وهمچنین خسارت وارده به تعداد50 مدرسه در سطح استان در حادثه سیل اخیرواستاندارد سازی و هوشمند سازی و احداث فضاهای آموزشی و همچنین ساخت نمازخانه مجهز در کنار مدارس احداثی وهمچنین در خصوص  مدارس خیرساز بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تحت زعامت مقام معظم رهبری در اقصی نقاط محروم استان مشغول به ساخت مدارس است و در حوزه خیرین مدرسه ساز رشد بسیار خوبی صورت گرفته  و الان مجمع خیرین مدرسه ساز بصورت پویا و فعال در سطح استان مشغول فعالیت می باشد

محمدرضا حیدری به خیرین مدرسه ساز استانی و موسسات خیریه  کشوری و برخی دیگر از خیرین گرانقدر نیز در خصوص مشارکت ساخت فضاهای آموزشی ، ضمن تشکر از اعضا مجمع خیرین استان و شورای بانوان توضیحاتی ارائه دادند.

حیدری در پایان از حاج آقای کریمی تبار  نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ایلام برای ارائه توصیه های لازم در خصوص برگزاری  جشنواره استانی  که روز که در نیمه دوک خردادماه  در محل سالن امور تربیتی برگزار میشود دعوت به عمل آوردند..

 

در ادامه کریمی تبار  نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر ایلام ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه با ذکر احادیثی از امام جعفر صادق(ع)و امام حسین (ع) دراهمیت کار خیر انجام دادن به سخن پرداخت  ونیز  در خصوص ایجاد و احداث مساجد و نمازخانه در مدارس برای انجام فرائض دینی جوانان و نوجوانان در راستای فراگیری علم و دانش از اداره کل نوسازی مدارس و مجمع خیرین و شورای بانوان تقدیر و تشکر نمودند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد کار خیر انجام دادن از عهده ی آدمهای عادی خارج است وتنها انسانهای خدایی که برای ذخیره آخرت خود به همنوعان خود کمک میکنند وبار سفر وتوشه آخرت خودرا با اعمال نیک وصدقه جاریه  تضمین میکنند بر می آید.

کریمی تبار در بخشی از سخنان خود در جمع خیرین گفت وقتی شما با ساختن مدارس جدید و نو با امکانات وتجهیزات روز دل دانش اموزان مدارس سنگی و کپری و کانکسی را شاد میکنید این معامله با خداست وقطعا فراهم کردن بستر فیزیکی تعلیم وتربیت برای  دانش آموزان مناطق محروم استان یکی از کارهای مهم وامری خداپسندانه است که اصلا نمیتوان بر روی آن قیمت گذاشت.

امام جمعه  ایلام گفت   هرجا که نیاز باشد برای این امر خیر و همچنین جشنواره های خیرین مدرسه ساز هم شرکت میکنم و هم  اگر لازم باشد در خطبه های نماز جمعه برای ترویج هرچه بیشتر مشارکت مردم در امر مقدس مدرسه سازی سخن خواهم گفت. 

صفحه1 از72

نرم افزار میز خدمت الکترونیکی

پیمانکاران محترم جهت دریافت اپلیکشین میز خدمت الکترونیکی از طریق لینک زیر دانلود کنید و بر روی گوشی همراه خود نصب نمایید و از خدمات آن استفاده کنید

 

دانلود کنید

پرداخت کمک های مردمی

خیرین محترم مدرسه ساز جهت واریز کمک های نقدی خود می توانید از طریق سرویس ussd به شماره زیر اقدام نمایید

 

*788*999*972479#

تاریخ بروزرسانی: 97/01/17

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام می باشد

طراح : مهندس رضا عزیزی - سال 1394