داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور طی سفریک روزه به استان ایلام ، به همراه نصرت اله رحیمی سرپرست نوسازی مدارس استان و مرقایی زاده مشاور ریاست  سازمان، از پروژه های در دست ساخت این استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، ورناصری در بدو ورود به ملاقات استاندار رفت و پس از ارائه گزارش مهندس رحیمی سرپرست نوسازی  مدارس در خصوص استاندرد سازی 224 فضا آموزشی قبل از سال تحصیلی  دراستان ، بلافاصله استاندار در طی تماسهای جداگانه ای با ریاست سازمان نظام مهندسی ایلام ، مدیران عامل شرکت‌های برق و گاز استان  در خصوص نحوه استانداردسازی سیستم های گرمایشی و رفع موانع احتمالی جمع‌آوری بخاری‌های نفتی تاکید کرد.

استاندار ایلام در ادامه  اعلام کرد: از هیچ کمکی برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس دریغ نخواهیم کرد و همه دستگاه‌های اجرائی نیز موظفند در این راستا همکاری‌های لازم را با اداره کل نوسازی مدارس استان معمول نمایند.

سرپرست اداره کل  نوسازی مدارس استان هم گفت: در استان  هم اکنون 224 مدرسه با یک هزار کلاس درس شناسایی شده که فاقد سیستم گرمایشی استاندارد هستند و علمک گاز برای آنها نصب شده است که تا آغاز سال تحصیلی  مجهز به سیستم های  گرمایشی استاندارد  خواهند شد.

درادامه با حضور ورناصری  معاونت فنی ونظارت سازمان  جلسه ای با حضور معاونین وکارشناسان و سرناظرین در خصوص مراحل اجرایی سیستمهای گرمایشی استاندارد برگزار وبه بحث وتبادل نظر پرداختند و سپس نیز از چند فضای آموزشی استاندارد سازی و همچنین سالن ورزشی زنده یاد ناصر حجازی در شهرستان ایوان بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، سرپرست  اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام در جلسه شورای اداری با حضور امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور و استاندار و کلیه مسئولین ادارات استان ،  ضمن ارائه گزارش وضعیت فضاهای آموزشی  در دست اجراء به آماده شدن15 فضای آموزشی با 68 کلاس درس خبر داد وگفت برای تکمیل این فضاها 16/5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که مبلغ 9/5 میلیارد تومان آن توسط خیرین کمک شده است .

رحیمی در این گزارش اضافه کرد با تلاش شبانه روزی همکاران تعداد 224 فضای آموزشی در سطح استان شناسائی و به حول وقوه الهی این مدارس که بالغ بر 1000 کلاس درس دارند تا مهرماه سالجاری به سیستمهای گرمایشی استاندارد مجهز خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، رحیمی سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: برای مهر ماه پنج فضای آموزشی شهری با ۳۳ کلاس با زیربنای ۵هزار و ۸۷۳ متر مربع و ۱۰ فضای آموزشی روستایی با ۳۵ کلاس با زیربنای ۳ هزار و ۶۳۳ متر مربع داریم که جمعا حدود ۲ هزار و ۴۰ نفردانش آموز از این فضا‌های آموزشی بهرمند می‌شوند.

وی افزود: کل هزینه‌های صورت گرفته برای نوسازی و ساخت مدارس ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط مشارکت خیرین ملی و استانی تامین می‌شود.

رحیمی بیان کرد: در خصوص هوشمند سازی مدارس ظرف ۶ سال گذشته ۳۰۸ فضای آموزشی در قالب ۷۴۵ کلاس با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام هوشمند شده است که شامل ۲۷ درصد فضای آموزشی استان است.

وی یادآورشد: در حوزه تجهیزات امسال نزدیک به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات خریداری شده است که شامل تجهیزات آموزشی، کلاسی، صندلی، هوشمند سازی، رایانه و چاپ گر است.

وی عنوان کرد: ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سیستم سرمایشی در مناطق گرمسیر استان مثل دهلران و موسیان توزیع شده است.

رحیمی اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه میان استاندار محترم استان ایلام و رئیس محترم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور قرار است که اعتباراتی جهت برچیدن بخاری‌های نفتی در سطح استان و جایگزین نمودن سیستم‌های گرمایشی استاندارد به استان تزریق می‌شود که خوشبختانه تا این لحظه حدود ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تامین و ابلاغ شده است.

رحیمی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ادامه داد:با عنایت و قول‌های مساعد که از طرف استاندار و سازمان مربوط داده شده در جهت تامین اعتبارات با یاری خداوند متعال کلیه بخاری‌های نفتی مدارسی که گازکشی شده اند بخاری نفتی آن‌ها برچیده و و سیستم‌های استاندارد جایگزین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، تفاهم نامه احداث 3 مدرسه با مشارکت بنیاد علمی و آموزشی قلمچی  با حضور کاظم قلم چی و نصرت الله رحیمی  سرپرست  اداره کل  نوسازی مدارس استان ایلام به امضا رسید.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام روز شنبه مورخ 22 تیرماه 98 با حضور دربنیاد علمی -  آموزشی قلمچی ودیدار با دکتر قلمچی از  امضا تفاهم نامه احداث 3 مدرسه با 10 کلاس درس خبر داد.

نصرت الله رحیمی گفت  : عملیات اجرایی این 3 فضا با مشارکت 11 میلیارد ریالی بنیاد قلمچی در شهرستانهای چرداول ودره شهر و منطقه سیل زده ماژین بزودی آغاز خواهد شد.

صفحه1 از74

نرم افزار میز خدمت الکترونیکی

پیمانکاران محترم جهت دریافت اپلیکشین میز خدمت الکترونیکی از طریق لینک زیر دانلود کنید و بر روی گوشی همراه خود نصب نمایید و از خدمات آن استفاده کنید

 

دانلود کنید

پرداخت کمک های مردمی

خیرین محترم مدرسه ساز جهت واریز کمک های نقدی خود می توانید از طریق سرویس ussd به شماره زیر اقدام نمایید

 

*788*999*972479#

تاریخ بروزرسانی: 97/01/17

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام می باشد

طراح : مهندس رضا عزیزی - سال 1394