با کمک صد در صدی خیران مدرسه ساز ،دانش آموزان  روستای هلت شهرستان چرداول  برای سال آینده با مدرسه سنگی خداحافظی میکنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ،  با حضور فرماندار و مدیرکل نوسازی مدارس و مدیر آموزش وپرورش چرداول و خیرین مدرسه ساز کلنگ مدرسه سنگی روستای هلت با همت خیرین بر زمین زده شد.

حیدری مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام  در این مراسم گفت ، با همت خیرین وکمک گروه جهادی راه کربلا مبلغ 400 میلیون تومان برای ساخت این مدرسه تقبل شد. حیدری در ادامه گفت زمین این مدرسه هم به مساحت 500 مترمربع توسط آقای  حسین شکری بمبلغ 75 میلیون تومان  اهدا گردید وعملیات اجرایی آن آغاز و انشاالله دانش آموزان این روستا برای سال تحصیلی جدید صاحب مدرسه استاندارد خواهند شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه چوار با حضور خیرین، مسولین محلی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این جشنواره که مصادف با روز بزرگداشت شهدا نیز بود، علی قربانی رییس اداره آموزش و پرورش منطقه چوار یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز منطقه را گرامی داشت. ایشان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خیرین نیازی به تقدیر و تشکر ندارد گفت: اما بنده به رسم ادب دست همه این عزیزان را به گرمی می فشارم. وی افزود: خیرین در راهی قدم گذاشته اند که معامله با خداست و کم نیستند افرادی که هرچند به لحاظ مالی متمکن نیستند اما همواره آموزش و پرورش را یاری می کنند. قربانی مشکلات مالی را میراث خانوادگی آموزش و پرورش عنوان کرد که از ابتدا تا کنون گریبان گیر نظام آموزشی بوده است. ایشان ابراز امیدواری کرد که به همت خیرین از بار این مشکلات کاسته شود.

حجت الاسلام میهن پرست امام جمعه چوار دیگر سخنران این مراسم نیز با اشاره به آیه قرآن در مورد خیرین که می فرماید«...و یسارعون فی الخیرات» افراد را به تعجیل در امر خیر ترغیب نمود. وی گفت: کسانی که در امر مدرسه سازی کمک کرده اند، این کار خیر به عنوان باقیات و صالحات برای آنها باقی خواهد ماند.

این برنامه با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری برگزار گردید و در پایان از افراد خیر حاضر در جشنواره با اهدا لوح سپاس تجلیل و قدردانی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز چرداول با حضور مسئولین استانی و محلی، جمع کثیری از خیرین و فرهنگیان روزسه شنبه بیست ویکم اسفند ماه سال یک هزار وسیصد ونود وهفت در مجتمع بزرگ نشمیل شهر سرابله با حضور هنرمندان صدا وسیمای مرکز استان ایلام برگزار شد.

حیدری مدیر کل نوسازی مدارس با تقدیر ازحاضرین و خیرین مدرسه ساز وعوامل برگزاری این جشنواره بر لزوم کمک خیرین در مدرسه سازی تاکید کرد وبه نقش خیرین مدرسه ساز در کشور اشاره کرد.

حیدری مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام اضافه کرد، یکی از تفاوتهای جشنواره خیرین امسال با سنوات گذشته در برگزاری جشنواره های خیرین درون مدرسه ای بود که مورد استقبال مدیران و اولیای دانش آموزان قرار گرفت که قطعا این موضوع زمینه ساز فرهنگ سازی هر چه بیشتر است.

وی به گزارش عملکرد نوسازی مدارس در شهرستان پرداخت و اعلام کرد در روزهای آینده ساخت مدرسه آسمان آباد نیز شروع خواهد شد همچنین با یادآوری افتتاح پروژه عظیم استخر دانش آموزی این شهرستان به پروژه های عمرانی در حال ساخت شهرستان اشاره کرد وعنوان کرد امسال نیز با تمام توان در خدمت مردم این شهرستان هستیم .

زمانی مدیر آموزش وپرورش شهرستان چرداولنیز سخنران دیگر این جشنواره بود که در بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه سازشهرستان ضمن خیر مقدم به مسئولین، فرهنگیان ودانش آموزان ، خیرین و مدعوین با اشاره به تعهدات خیرین مدرسه ساز شهرستان در سال گذشته از تحقق حداکثری تعهدات خیرین در سال گذشته خبر داد و واعلام کرد به کمک اداره نوسازی مدارس و همین خیرین چندین مدرسه در سال گذشته افتتاح وتا مهر امسال چندین مدرسه دیگر افتتاح می شود.

زمانی در ادامه به نقش آفرینی فرهنگیان دلسوز در شهرستان در مدرسه سازی اشاره کرد و اعلام کرد که امروز فرهنگیان در درمان، وکمک مالی به دانش آموزان بی بضاعت و بی‌سرپرست سنگ تمام گذاشته اند واین امر قابل تقدیر است.

حجت الاسلام امرایی امام جمعه شهرستان نیز به اهمیت موضوع خیرین در منظر قران کریم واحادیث اشاره کرد.همچنین ایشان اهمیت نقش خیرین در اعتلای سطح سواد وتقویت فرهنگ دانش آموزان را مهم عنوان کرد

امام جمعه شهرستان گفت "خیرین خوشا بحالتان که به مقام یقین رسیده اید چون دل کندن از مال وثروت سخت است و در روز یوم الحسرت خود را سرزنش نمیکنید"

در ادامه دکتر یگانه، فرماندار شهرستان نیر با قدردانی از زحمات بی‌شائبه خیرین مدرسه ساز شهرستان کارنامه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان را بسیار درخشان دانست وابراز امیدواری کرد که با این روند صعودی جذب خیرین انشالله خیلی از مشکلات فضاهای آموزشی مرتفع خواهد شد .

یگانه به اختصاص اعتباردوسال گذشته فرمانداری به آموزش وپرورش اشاره کرد وعنوان کرد این مبلغ ده میلیارد وهفتصد میلیون تومان بوده که نسبت به سنوات گذشته افزایش چند صد درصدی داشته وانشالله امسال نیزبا نگاه ویژه ای اعتبار لازم به آموزش وپرورش اختصاص خواهد یافت .

دکتر یگانه همکاری با آموزش وپرورش را برای تمامی دستگاه ها وبخشداران ودهیاران  ضروری اعلام کرد و اعلام کرد روند همکاری با این نهاد باید در اولویت امور قرار گیرد تا مشکلی بر سر راه پیشرفت آینده سازان این شهرستان قرار نگیرد.

اله وردی معاون آموزشی اداره کل آموزش وپرورش استان نیز با بیان اینکه حضور در بین این خیرین را سعادت می دانم بر اهمیت خیرین در مدرسه سازی وکیفیت بخشی به مسائل تربیتی وآموزشی پرداخت ایشان استقبال از این جشنواره را کم نظیر عنوان کرد.

 

قابل ذکر است که این جشنواره با استقبال زیاد وبرنامه های شاد و مهیچ برگزار گردید ودر پایان گلریزان این جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان یک مدرسه یک کلاسه در روستای هلت چالاب زرد ،اهداء 5941 مترمربع زمین شهری و 1500 متر مربع زمین روستایی، تفاهم نامه تعمیر وتجهیز هنرستانها ومدارس توسط اداره کل فنی وحرفه ای استان وشهرستان که این تعهدات ارزشی بالغ بر هفده میلیارد ودویست وبیست میلیون ریال(17220000000( و همچنین مبلغ چهارصدپانزده میلیونوچهارصد هزار ریال (415000000)کمک نقدی از سوی خیرین و فرهنگیان شهرستان برای امر مدرسه سازی اهداء گردید.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام درگزارشی با حضور استاندار ایلام اولویت کاری رااتمام  پروژه‌های نیمه تمام با مشارکت خیّرین خبر داد و گفت:  درصدد این هستیم که انشالله مشکلات مربوط به پروژه‌های نیمه تمام با کمک خیّرین ومساعدت استاندار مرتفع  و این پروژه ها هر چه سریعتر به بهره برداری برسند. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، حیدری در این نشست در گزارشی از افزایش 3/5 برابری ردیف اعتبارات ملی نوسازی مدارس خبر داد و گفت  در سالجاری از تعداد 88 پروژه نیمه تمام تعداد 41 پروژه را در هفته دولت و دهه مبارک فجر به بهره برداری رسیدند ورویکرد این اداره کل در سال آینده اتمام 47 پروژه نیمه تمام دیگر است که امیدواریم با مساعدتهای استاندار ایلام و اعتبارات ملی و کمکهای خیرین مدرسه ساز این مهم نیز به سرانجام برسد.

استاندار ایلام گفت  فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر و سال جاری انجام شد، شاهد رضایت‌مندی بیش‌تر خیّرین در زمینه توجه، تکریم و احداث فضاهای آموزشی بودیم.

سلیمانی دشتکی  به پروژه‌های خیّرین مدرسه‌ساز در استان اشاره کرد و مشارکت خیران مدرسه ساز وبنیاد برکت  در استان را قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد:  کاهش تعداد پروژه‌های نیمه تمام با حضور خیّرین گرانقدر واعتبارات استانی و ملی در سالجاری گام مهمی بود که امید است در سال آینده تعداد فضاهای آموزشی نیمه تمام به حداقل برسد.

لازم به توضیح است این نشست که با حضور استاندار و معاونین و مدیران کل استانی و نوسازی مدارس و آموزش وپرورش و اعضای مجمع خیرین استان و شورای بانوان خیرین مدرسه ساز استان  وبا حضور صدا وسیما در محل دفتر استاندار برگزار شد هر کدام از اعضا به نقطه نظراتی در رابطه با برگزاری هرچه باشکوهتر بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز اشاره داشتند.

صفحه1 از70

نرم افزار میز خدمت الکترونیکی

پیمانکاران محترم جهت دریافت اپلیکشین میز خدمت الکترونیکی از طریق لینک زیر دانلود کنید و بر روی گوشی همراه خود نصب نمایید و از خدمات آن استفاده کنید

 

دانلود کنید

پرداخت کمک های مردمی

خیرین محترم مدرسه ساز جهت واریز کمک های نقدی خود می توانید از طریق سرویس ussd به شماره زیر اقدام نمایید

 

*788*999*972479#

تاریخ بروزرسانی: 97/01/17

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام می باشد

طراح : مهندس رضا عزیزی - سال 1394