اخبار روز

منتشرشده در اخبار روز

مهندس نصرت الله رحیمی گفت: برای اول مهر ۵ فضای آموزشی شهری و ۱۰ فضای آموزشی روستایی جمعا با 68 کلاس درس به فضا‌های آموزشی استان ایلام اضافه می‌شود. مطلب ویژه

مرداد 09, 1398 Hit: 537 نوشته شده توسط 
مهندس  نصرت الله رحیمی گفت: برای اول مهر ۵ فضای آموزشی شهری و ۱۰ فضای آموزشی روستایی جمعا با 68 کلاس درس به فضا‌های آموزشی استان ایلام اضافه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ، رحیمی سرپرست نوسازی مدارس استان ایلام در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: برای مهر ماه پنج فضای آموزشی شهری با ۳۳ کلاس با زیربنای ۵هزار و ۸۷۳ متر مربع و ۱۰ فضای آموزشی روستایی با ۳۵ کلاس با زیربنای ۳ هزار و ۶۳۳ متر مربع داریم که جمعا حدود ۲ هزار و ۴۰ نفردانش آموز از این فضا‌های آموزشی بهرمند می‌شوند.

وی افزود: کل هزینه‌های صورت گرفته برای نوسازی و ساخت مدارس ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن توسط مشارکت خیرین ملی و استانی تامین می‌شود.

رحیمی بیان کرد: در خصوص هوشمند سازی مدارس ظرف ۶ سال گذشته ۳۰۸ فضای آموزشی در قالب ۷۴۵ کلاس با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام هوشمند شده است که شامل ۲۷ درصد فضای آموزشی استان است.

وی یادآورشد: در حوزه تجهیزات امسال نزدیک به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات خریداری شده است که شامل تجهیزات آموزشی، کلاسی، صندلی، هوشمند سازی، رایانه و چاپ گر است.

وی عنوان کرد: ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سیستم سرمایشی در مناطق گرمسیر استان مثل دهلران و موسیان توزیع شده است.

رحیمی اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه میان استاندار محترم استان ایلام و رئیس محترم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور قرار است که اعتباراتی جهت برچیدن بخاری‌های نفتی در سطح استان و جایگزین نمودن سیستم‌های گرمایشی استاندارد به استان تزریق می‌شود که خوشبختانه تا این لحظه حدود ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تامین و ابلاغ شده است.

رحیمی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام ادامه داد:با عنایت و قول‌های مساعد که از طرف استاندار و سازمان مربوط داده شده در جهت تامین اعتبارات با یاری خداوند متعال کلیه بخاری‌های نفتی مدارسی که گازکشی شده اند بخاری نفتی آن‌ها برچیده و و سیستم‌های استاندارد جایگزین می‌شود.

خواندن 537 دفعه

تاریخ بروزرسانی: 97/01/17

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام می باشد

طراح : مهندس رضا عزیزی - سال 1394