اخبار روز

منتشرشده در اخبار روز

از انجام کارخیر هیچ وقت خسته نمی شوم مطلب ویژه

آذر 05, 1397 Hit: 400 نوشته شده توسط 
از انجام کارخیر هیچ وقت خسته نمی شوم
مسئول شورای بانوان خیر مدرسه ساز ایلام در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز در مشهد مقدس گفت:هیچ وقت از انجام کارخیرخسته نمی شوم.
از انجام کارخیر هیچ وقت خسته نمی شوم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، فرنگیس علیلیان خودش فرهنگی است و نزدیک به 21 سال است که به عنوان مسئول شورای بانوان ایلام فعالیت می کند، صحبتش را با این نکته آغار کرد: من یک معلم بازنشسته هستم و درحد ساخت یک مدرسه کوچک بضاعت داشتم، اما بیش از ده ها بانوی خیر مدرسه ساز را به این راه جذب کردم  که مدارس بسیاری در ایلام ساختند.
وی گفت: من خودم فرهنگی بازنشسته هستم و سال های سال از نزدیک با دردهای دانش آموزان مناطق محروم ایلام آشنا بودم. در حد بضاعت مالی ام یک مدرسه در دهه 80 در مناطق محروم ایلام ساختم اما به نظرم بهترین کار، خیّرپروری بود. به همین دلیل حدود 21 سال پیش شورای بانوان خیرین مدرسه ساز استان را تشکیل دادیم.

این بانوی خیّر ادامه می دهد: به نظر من اگر ما به یک کار فرهنگی اعتقاد داریم، اساس و بنیانش مدرسه سازی است به همین دلیل جذب خیرین حتی ثوابش بالاتر از مدرسه سازی است زیرا باعث گسترش و ترویج این فرهنگ خیر می شود.
بانو علیلیان باعث و بانی ساخت مدارس زیادی در ایلام است، در این باره گفت: بسیاری از بانوان توان ساخت یک مدرسه کامل را نداشتند اما خیلی علاقه مند بودند که در این کار خیر مشارکت کنند ، به همین دلیل با پیشنهاد شورای بانوان با مشارکت چند خیر، ساخت مدرسه آغاز می شد. از دیگر ویژگی های بارز شورای بانوان ایلام، کمک در تمام زمینه های تحصیلی به دانش آموزان مناطق محروم از جمله ، کمک به تجهیز مدارس، تأمین نیازهای پوشاک، غذا ، امکانات آموزشی و...  دانش آموزان بوده است. این شورا کمک به آموزش را فقط در حد ساخت مدارس ندیده است و دست خیرین را در تمام کمک های آموزشی و فرهنگی باز گذاشته است.
وی با اشاره به اینکه شورای بانوان استان ایلام رتبه های بر کشوری کسب کرده است گفت: موضوعی که باعث شده است خیرین بسیاری به سمت ساخت مدارس در مناطق محروم استان جذب شوند، مسئولیت پذیری اعضای شورای بانوان است که حتی رتبه های برتر استانی کسب کرده اند.
این بانوی نیکوکار در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود گفت: 20 سال است که در این قدم برمی دارم اما برایم همانند 20 دقیقه گذشته است و حتی وقتی به جشنواره های استانی یا افتتاحیه مدرس ها در روستاهای محروم می روم ساعت ها و دقیقه ها اصلا به نظرم نمی آید و با اینکه 65 سال دارم اما هیچ اثری از خستگی در خودم نمی بینم.

خواندن 400 دفعه

نرم افزار میز خدمت الکترونیکی

پیمانکاران محترم جهت دریافت اپلیکشین میز خدمت الکترونیکی از طریق لینک زیر دانلود کنید و بر روی گوشی همراه خود نصب نمایید و از خدمات آن استفاده کنید

 

دانلود کنید

پرداخت کمک های مردمی

خیرین محترم مدرسه ساز جهت واریز کمک های نقدی خود می توانید از طریق سرویس ussd به شماره زیر اقدام نمایید

 

*788*999*972479#

تاریخ بروزرسانی: 97/01/17

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام می باشد

طراح : مهندس رضا عزیزی - سال 1394